מה אנחנו אוהבים כל כך בסושי שלנו?

הוא אחד מאותם המאכלים שרגע אחד הם מולנו רגע שני הם נעלמים בביס אחד כאילו ולא היה. הם אחד מאותם המאכלים שמכילים כל כך הרבה אפשרויות עד שאנחנו כמעט תמיד מסתכלים על המלצרים במבט תשוש מעט ומבקשים מהם עזרה והמלצה. והם אחד מהמאכלים המתאימים ביותר לאווירה רומנטית של שלל מתאבני פינגר פוד מרהיבים ומצולחתים כהלכה. לא בכדי שהם אפילו מתאימים להזמנות משלוחים לאירוח ביתי או סתם לארוחה ספונטנית ביתית ומזמינה.

אז למה אנחנו מאוהבים בסושי של ה-MIZU?

טוב, אז ברור שאנחנו די משוחדים שכן איך נוכל שלא לאהוב את הסושי שלנו? אבל במיזו יש לנו הקפדה יתרה על כל רכיב ורכיב שמגיע אל הסועדים שלנו.

החל מן המרכיבים שיחד מאזנים את הטעמים בצורה נהדרת ומרשימה ועד לניראות הכוללת שצריכה להיות מזמינה ומעוררת תיאבון לא פחות – הסושי שלנו בראשון לציון מוקפד ומביא עמו טעמים מרעננים שמביאים עד אליכם את נפלאות המזרח הרחוק.

כל רכיב ורכיב נבדק בקפידה

טריות היא שם המשחק. זה מה שהופך כל מאכל ולו הג'אנקי ביותר לטעים ומרענן.

אין לנו ספק שלא משנה עד כמה נתאמץ לשמור על מרכיבים שמאזנים זה את זה, אם לא תהיה טריות, לא תהנו אותו הדבר מן הטעמים הנהדרים אליהם אתם מצפים.

במיזו סושי בר, אנו דואגים לשמור על הגשת רכיבים טריים בלבד, דבר המורגש בכל מנה ומנה. החל מן הצבעים החיוניים יותר של כל ירק, ועד לטעם ולמרקם שבפה. מבחינתנו זהו קריטריון שאין לעבור אותו.

צילחות מוקפד

סושי טעים זה דבר אחד, אבל חשוב לעורר את התיאבון כבר מן המבט הראשון.

זה לא רק ישפיע על הרושם שלכם מאיתנו כמסעדה, אלא גם ממש יגרום לכם לרצות את הסושי יותר ואף ליהנות מטעמיו פי כמה וכמה. על כן, במיזו סושי בר אנחנו מקפידים שכל מנה אשר מוגשת לסועדינו, תביא עמה את הניראות הנפלאה ביותר, הניראות שתגרום לכל סועד וסועדת להשתוקק כבר מרחוק כשהמלצר בפתח, לקחת את הביס הראשון.

זוכרים שהייתם ילדים וציירתם ציור? איך הייתם מאוהבים בו כי זאת הייתה היצירה שלכם. זאת בדיוק הסיבה למה אנחנו כל כך מאוהבים בסושי שלנו. זאת ארוחה שהיא פשוט יצירה!

בואו לבקר!

אתם וודאי שואלים את עצמכם זה עד כדי כך מיוחד? אנחנו מבטיחים לכם שהטעמים שלנו הם סיפור אחר לגמרי.

הסושי הורכב על-ידי השף הפרטי של המיזו ומאפשר לכם להכיר טעמים חדשים ומרעננים לחך.

mizu logo_final-01
איך מגיעים?
© כל הזכויות שמורות לרשת מיזו - סושי בר 2018